СЬОГОДНІ ВІННИЦЬКИЙ МЕДУНІВЕРСИТЕТ ОБИРАЄ СОБІ РЕКТОРА

Вибори Вінниця Освіта

3 квітня 2024 р. у Вінницькому національному медичному університеті ім. М. І. Пирогова проходять вибори ректора. Обирають із шести кандидатів:

  • Світлана Жук, професор, завідувачка кафедрою акушерства, гінекології та медицини плода Національної медакадемії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика;
  • Вікторія Петрушенко, професор, голова Вченої ради університеті ім. М. І. Пирогова;
  • Андрій Семененко, професор, директор клініки університеті ім. М. І. Пирогова;
  • Віталій Тихолаз, професор, завідувач кафедрою університеті ім. М. І. Пирогова;
  • Олена Комар, професор, викладач університеті ім. М. І. Пирогова;
  • Олег Власенко, професор, проректор з наукової роботи університеті ім. М. І. Пирогова.

Вибори ректора Вінницького університету повинні були відбутися 12 вересня 2023 р., тоді за ректорське крісло боролися три кандидати, яких зареєструвало Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ): Вікторія Петрушенко, Світлана Жук та Олег Власенко.

Але 8 вересня 2023 р. наказом очільника МОЗ заміст Петрушенко в. о. ректора вишу був призначений декан медичного факультету університеті ім. М. І. Пирогова Юрій Шевчук. Потім в МОЗ призупинили вибори ректора через скандал із плагіатом Петрушенко. У докторській дисертації завідувачки кафедри хірургії Вінницького медвишу, яка за сумісництвом є оперною співачкою та заслуженою і народною артисткою України, виявили запозичення з російської книги 2005 р. і 10 інших дисертацій, також, повідомлялось про фальсифікації її експерименту на собаках по дослідженню панкреатиту.

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти у 2023 р. розпочало провадження щодо наукової доброчесності та наявності ознак плагіату у докторській дисертації та наукових роботах Вікторії Петрушенко, але це провадження було заблоковано рішенням суду.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *