ЯК РОСІЯ ВІДБРІХУЄТЬСЯ ПІСЛЯ РАКЕТНОГО УДАРУ ПО ДИТЯЧІЙ ЛІКАРНІ «ОХМАТДИТ»

Війна Кримінал Україна

Російська пропаганда продовжує шалено відпрацьовувати фейк про те, що по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві вдарила ракета AIM-120А від NASAMS. Причому роблять вони це використовуючи ретушований стоп-кадр із відео, що зафіксував цілеспрямований удар російської ракети Х-101/555.

Український військовий оглядач Олександр Коваленко упевнений, що і в Радбезі ООН російські представники розмахуватимуть папірцями з роздрукованим стоп-кадром і розповідатимуть усім у залі надзвичайну кринжатину про те, що там зображено саме ракету AIM-120А.

Ось тільки кого це переконає?

Олександр Коваленко нагадав, що є оригінальне відео та досить непоганої якості, щоб збільшити контур ракети та розглянути всі її деталі, а саме: потрійне хвостове оперення, овальний носовий обтічник (який росіяни на своєму стоп-кадрі загострили і навіть трохи освітлили) та стабілізаційне крило.

Але особливо виділяється малогабаритний короткоресурсний двоконтурний турбореактивний двигун Р95-300 в хвостовій частині ракети, що є відмінною рисою ракет Х-101/555.

Крім того, відео дозволяє чітко визначити розміри ракети, її довжину. Але є ще один дуже важливий момент, який вщент розбиває російську брехню.

«Мало хто звертає на це увагу, але AIM-120А має масу бойової частини 50 фунтів. Це трохи більше ніж 20 кілограм. Та потужність вибуху та ті жахливі руйнування, які вже побачив увесь світ, не могли бути спровоковані детонацією БЧ масою 20 кг, але вони відповідають потужності напівтонного заряду, яким оснащуються ракети серії Х-101/555», – зазначив військовий експерт.

«Російські пропагандисти, скоївши жахливий злочин, будуть брехати відчайдушно і бридко, розуміючи, що їхня брехня не варта і виїденого яйця. Але, як і з МН-17 і як з багатьма іншими своїми злочинами, вони генеруватимуть брехню нон-стоп 24/7. Це путінська росія – країна терорист. Інакше вона не вміє та не може. Це її убожа суть», – робить висновок Олександр Коваленко.

Про те, що росіяни брешуть про ракети, якими було завдано удару по «Охматдиту», йдеться і у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Таким чином путінський рейх і його пропагандисти намагаються зняти з себе відповідальність.

В Українському центрі протидії дезінформації також зазначили, що російські пропагандистські джерела посилюють різноманітні інформаційні операції, спрямовані на те, щоб відвести відповідальність за удар від росії.

Зокрема, російська пропаганда зробила неправдиві заяви про те, що Україна використовує частину дитячої лікарні або всю лікарню для лікування поранених українських солдатів, що Україна зберігає ракети в лікарні, і що в лікарню влучили українські ракети протиповітряної оборони, а не російська ракета.

Довідка.

З національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», яка є найбільшою багатопрофільною дитячою лікарнею в Україні, після російського ракетного удару евакуювали понад 600 пацієнтів, 100 з них – в інші лікарні, 50 осіб поранено, з них – 7 дітей. Серед загиблих – 30-річна лікарка-нефролог Світлана Лук’янчук.

Внаслідок російської атаки пошкоджено корпуси лікарні, зруйновано деякі будівлі медзакладу, пошкоджені відділення токсикології та онкології, реанімації та операційні, вибиті вікна та шибки.

Лікар у закривавленому білому халаті… Це фото облетіло весь світ після ракетного удару росіян по національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит».

На фото щелепно-лицевий хірург «Охматдиту» Олег Голубченко. Він працює у відділенні пластично-реконструктивної мікрохірургії, яке надає допомогу пацієнтам до 18 років, у відділенні проводиться лікування дітей з вродженими вадами розвитку щелепно-лицьової ділянки, судинною патологією, пухлинами і пухлино подібними утвореннями лиця та шиї, травмами лицевого черепа та їх наслідків.

У момент ракетного удару Олег Голубченко оперував дитину. Ударною хвилею його кинуло на операційний стіл, але він та його колеги  анестезіолог Ярослав Іванов встигли зробити все необхідне, щоб перевести малюка, який знаходився під наркозом, до ручного режиму штучного дихання. Операцію закінчували вже в іншій лікарні. Дитина вижила.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *