ВІННИЦЬКИЙ СУД ЗАЛИШИВ ПІД ВАРТОЮ «СПЛЯЧУ» АГЕНТКУ РАШИСТІВ

Війна Вінниця Зрадники

Вінницький апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу адвокатки, яка просила застосувати до підозрюваної у державній зраді її підзахисної цілодобовий домашній арешт. Відтак підозрювана перебуватиме під вартою, не маючи права внести заставу.

Про це повідомила прес-служба Вінницького апеляційного суду.

Судова прес-служба називає підозрювану «Віолетта Б.». За інформацією «Ми Вінничани», мова йде про двадцятип’ятилітню уродженку селища Ямпіль міста Лиман Донецької області Віолету Бірюкову, яка відповідно ухвалі слідчого судді Вінницького міськсуду від 26 квітня 2024 р. перебуває у СІЗО державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)» до 24 червня 2024 р. Бірюкову звинувачують у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). За версією слідчих, вона через додаток «Telegram» передавала розвідувальні дані представникам російської окупаційної армії щодо переміщення, руху та точного розташування сил і засобів ЗСУ та інших підрозділів Сил оборони України неподалік лінії фронту.

Віолету Бірюкову було затримано у результаті спецоперації в Слов’янську співробітників контррозвідки СБУ. Як повідомляли речники СБУ, передусім російська агентка намагалась виявити понтонно-мостові комплекси та локації, де їх використовують для переправлення важкого озброєння через місцеві річки. Такі відомості потрібні були окупантам для планування бойових наземних операцій та підготовки повітряних ударів по місцях зосередження особового складу та військової техніки ЗСУ.

Про такі плани агресора СБУ дізналася ще на початковому етапі розвідувальної активності російської агентки. Це дозволило своєчасно убезпечити позиції українських військ. Також у ході документування фігурантки стало відомо про її куратора з воєнної розвідки рф. Саме він визначав завдання та платив за їхнє виконання своїй поплічниці. На фінальній стадії спецоперації ворожу агентку затримали у її власному помешканні. У затриманої було вилучено мобільні телефони, на яких вона регулярно змінювала акаунти для законспірованої комунікації з окупантами.

За даними СБУ, ідеологічну прихильницю рашизму Бірюкову під час окупації селища Ямпіль загарбники дистанційно завербували через її знайомих у захопленому на той час населеному пункті. Тривалий час вона перебувала у «сплячому» режимі, але навесні цього року агентку «активували» для розвідувально-підривної діяльності у фронтовому регіоні. Для виконання ворожих завдань вона обходила місцевість, а також намагалась «втемну» випитувати потрібну їй інформацію у своїх знайомих.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *