На передріздвяному святі необхідно мати на столі кутю та узвар. Це вже стало традицією для багатьох українців, хоча не всі дотримуються цього звичаю. Зазвичай, на Святвечір накривають стіл з 12 смачних страв, але обов’язковими є саме кутя та узвар.
У минулому вважалося, що різдвяна кутя буде кращою, якщо вона буде більш смачною та ситною, що символізує врожай та достаток для родини.
Кожен інгредієнт у куті має своє символічне значення. Зерно, з якого готують кутю, представляє вічне життя, воскресіння та достаток. Мед виступає символом блаженства, здоров’я та добробуту. Мак і горіхи символізують достаток і плодючість.
Пшениця, основний компонент куті, багата на вітаміни, білки, вуглеводи і мікроелементи. Клейковина в пшеничних зернах міцнить м’язи тіла. Мед містить легкозасвоювану глюкозу, яка позитивно впливає на серце, шлунок та покращує апетит. Волоські горіхи корисні для мозку, серця і печінки, а їх поєднання з медом позитивно впливає на нервову систему.
Щоб уникнути негативного впливу на здоров’я, рекомендується обмежити вживання куті до 100-150 г, тобто 4-5 столових ложок. Особам із проблемами шлунково-кишкового тракту, зокрема хронічним панкреатитом, слід бути обережними зі стравою. Велика кількість пшениці може спричинити здуття живота та дискомфорт. Також варто утриматися від споживання куті при виразці шлунка.
_____________________________________________
Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням