ЩО ПОВ’ЯЗУЄ ДЕРЖЗРАДНИКА ДУБІНСЬКОГО ТА ВІННИЦЬКОГО «ЖУРНАЛІСТА» ПАВЛОВСЬКОГО?

Аналітика Боротьба з корупцією Війна Вінниця Кримінал

Агент російської воєнної розвідки Дубінський на псевдо «Буратіно» «прописався» у СІЗО. А створена ним корупційна мережа «борців з корупцією» продовжує діяти?

Агент «Буратіно» і його мережа

Учорашній улюбленець домогосподарок, екс-ведучий програми «Гроші» на телеканалі «1+1» Олександр Дубінський з листопада 2023 р. коротає дні у СІЗО. Його звинувачують у державній зраді, інформаційно-підривній діяльності на користь рф, створенні злочинної спільноти і організації схеми для виїзду «ухилянтів» за кордон.

Дубінський позиціонував себе як журналіст-блогер та непримиренний борець із корупцією, яку він начебто нещадно викривав, роблячи гучні розслідування. За що мудрий нарід у 2019 р. обрав його депутатом Верховної Ради у 94-му мажоритарному окрузі Київській області, як висуванця партії «Слуга народу». А потім з’ясувалось, що у палкого антикорупціонера і його близьких родичів у власності незадекларовані 24 квартири, 17 автомобілів ВІП-класу та земля на мільйони доларів США – і усе це незрозумілого походження. «Мама любить швидкість» – так пояснив Дубінський те, що на його матір-пенсіонерку записано 7 автомобілів, серед них «Мерседеси» і «Мазераті».

Тільки еволюція Дубінського від просто «балакаючої дупи» олігарха Коломойського до агента з позивним «Буратіно», котрий за твердженням слідчих, входив до складу злочинної організації, контрольованої і фінансованої головним управління генштабу збройних сил росії (терористична організація, більш відома, як ГРУ), супроводжувалась створенням ним власної мережі з собі подібних блогерів-активістів, які під прикриттям боротьби з корупцією, окрім «розхитування суспільно-політичної ситуації та дискредитації інститутів держави», що нині є предметом пильної уваги СБУ та ДБР, самі по вуха погрузли у корупційних оборудках. Мережа Дубінського охоплює і Вінницю. А зв’язуючою ланкою між «Буратіною»-батьком з маленькими місцевими «буратінами» можна вважати Володимира Тимофійчука.

«Смотрящій» за Вінницею

Володимир Тимофійчук у Вінниці – частий гість. Раніше він працював, зокрема, у програмі Дубінського на телеканалі «1+1». І коли Дубінський очолив обласний осередок партії «Слуга народу» на Київщині, він в 2020 р. спочатку просунув Тимофійчука у депутати Київоблради, а потім – у директори комунального закладу Київоблради «База спецмедпостачання».

Після переїзду агента «Буратіно» до Лук’янівської в’язниці Тимофійчук став запевнювати журналістів, що з Дубінським його вже нічого не пов’язує. І дійсно, «нічого», окрім працевлаштування на підприємство, контрольоване Дмитром Оберемчуком, помічником Дубінського і родичем співмешканки «Буратіни», якому, як і Дубінському, СБУ разом з ДБР повідомили про підозру у організації схеми для виїзду «ухилянтів» за кордон.

В той же час раніше нікому не примітне комунальне підприємство «База спецмедпостачання», керівником якого Дубінський зробив Тимофійчука, з січня 2023 р. несподівано отримала статус центральної закупівельної організації, яка на свій власний розсуд тепер вирішує, у кого лікувальні установи Київської області та за якою ціною повинні закуповувати ліки та обладнання для здійснення поточної діяльності лікарень. А колишній «викривач корупції» Тимофійчук сам став героєм чисельних антикорупційних журналістських розслідувань.

Дубінський (посередині) та його команда (Володимир Тимофійчук – крайній зліва)

Володимира Тимофійчука з Вінниччиною пов’язують близькі стосунки з місцевими «активістами-журналістами», які теж голосно «боряться» з корупцією, а насправді є фігурантами низки кримінальних справ – від переправляння товарів через кордон по підробленим документам до самозахвату землі. Соцмережі завалені спільними фото, де вінницькі «активісти» ледве не в обіймах і з Дубінським, і з Тимофійчуком.

А один з найяскравіших вінницьких борцунів-антикорупціонерів – Віталій Павловський.

Довірена особа агента ГРУ Дубінського-«Буратіно» Володимир Тимофійчук (посередині) і «журналіст» Віталій Павловський (крайній справа)

«Журналіст» на особливому становищі

Що Павловський журналіст, – це стало відомо після того, як опівночі 28 травня 2016 р. йому надавали стусанів на перехресті вулиць Келецька та Барське Шосе у Вінниці. Поліція зупинили автомобіль, водій якого разом з пасажиром були напідпитку. Водій втік, а пасажир Олег Давидюк не втік, і йому дуже не сподобалось, що Павловський знімає його на камеру телефона. Для Павловського це закінчилось «нанесенням численних ударів» в результаті чого «було завдано фізичного болю, без спричинення при цьому тілесних ушкоджень».

Звісно ж, поліціанти Давидюка одразу ж і «оформили», відповідне кримінальне провадження було зареєстроване вже 31 травня 2016 р. Тільки «оформили» не по «хуліганці», а за статтею про погрозу або насильство щодо журналіста (ч. 2 ст. 345-1 КК України). Бо Павловський з оказією мав на руках повний набір заздалегідь заготовлених документів – редакційне завдання від газети «RIA» по висвітлюванню роботи поліції від 22 лютого 2016 р., посвідчення журналіста від 29 лютого 2016 р., плюс договір, який він, виявляється, ще 3 серпня 2015 р. уклав з видавцем газети «RIA».

Олега Давидюка Вінницький міський суд засудив до трьох років обмеження волі. І хоча пізніше ухвалою Вінницького апеляційного суду його було звільнено від відбування покарання за амністією, за словами секретаря Національної спілки журналістів Валерія Макеєва, саме у Вінниці вперше в Україні при кваліфікації злочину проти журналіста було застосовано статтю 345-1, яку до Кримінального кодексу внесли лише у травні 2015 р. І цим журналістом став позаштатник Віталій Павловський.

В той же час, вінницькі правоохоронці відмовлялися застосовувати статтю 345-1, коли справа торкалася справжніх і штатних журналістів.

У серпні 2017 р. під час протестів мешканців села Сабарів проти намірів вінницької влади збудувати в селі кладовище невідомі побили журналіста видання Vlasno.info Богдана Новака…

Влітку 2018 р. Володимир Остапчук і команда проекту «Інспектор. Міста» зазнали нападу з боку бодігардів під час спроби відзняти сюжет про приватний дитсадочку «Амадея» на вул. Северина Наливайка…

У 2019 р. на журналісти видання «33-й канал» Ірина Зонова та Сергій Хіміч зазнали нападу охоронців Храму Стрітення Господнього по вул. Пирогова під час спроби потрапити на координаційну раду архієреїв єпархій московського патріархату…

Жодний з нападників на журналістів по цим та іншим резонансним інцедентам покараний не був.

«Постпред громадськості»

На початку 2015 р. Віталій Павловський разом із дружиною Оленою Никитенко заснували у своїй хаті громадську організацію «Ревізія влади». Попри претензійну назву, ніякою ревізією влади ця організація ніколи не займалась, навпаки, новостворена сімейна спілка одразу була вбудована в структуру існуючої системи влади. У Вінниці діють тисячі громадських формувань, сотні з них – антикорупційної спрямованості. Але до громадських рад при органах влади потрапляють лише деякі з них, ретельно відфільтровані.

Євроінтеграція України передбачає зближення з Євросоюзом, як на рівні законів, так і на рівні діалогу влади з суспільством через створення громадських рад при органах місцевої влади, що б дало громадянам можливість брати участь у прийнятті важливих для суспільства рішень.

Це в теорії. А на практиці можновладці зазвичай формують навколо себе зручну «громадськість», яка б за невеликі ґешефти легітимізувала від «імені народу» корупційні рішення. «Журналіст» і «громадський діяч» Віталій Павловський – яскравий представник такої «пригодованої» громадськості, його послугами користувалась і «стара» влада, користується і «нова» моновлада, сформована на Вінниччині після 2020 р. під прапорами партії «Українська стратегія Гройсмана».

Напівістеричні ультиматуми і указівки поліції перевірити бізнесменів, яких Павловський вважає злочинцями, від «журналіста»-правдоруба лунають майже щодня. Тільки не чутно від «постпреда громадськості» при обласних органах влади про незгоду хоча б з одним із скандальних рішень, які неодноразово збуджували людей на протести. Бо «журналістика» Павловського у вигляді вибіркового «накиду лайна на вентилятор», як і у виконанні провідника цього жанру Олександра Дубінського, — лише прикриття для участі в дерибані бюджетів. З тією лише різницею, що у Дубінського мама любить швидкість, а у Павловського — тато любить землю.

«Тато любить землю»

Тато Віталія Павловського значиться директором приватного підприємства «Хлібозахист», а його заступником, а заразом і бенефіціаром фірми у вільний від «журналістики» час виступає сам Віталій. «Хлібозахист» орендує у Лука-Мелешківської сільради 14 гектарів озера та земель навколо нього в 10-ти км від Вінниці на Тиврівському шосе. На орендованій землі побудована база відпочинку «Кльове місце» з басейновим комплексом «Letto», катамаранами, човнами, шашликами, альтанками на воді та іншими атрибутами для приємного проведення часу за гроші.

Саме тут «журналіст» Віталій Павловський черпає натхнення перед черговим викриттям чергових корупціонерів

Заробляти на бажаючих з шиком порибалити не заборонено нікому, навіть полум’яним борцям з корупцією. Але є нюанси.

Згідно довідки Фонду державного майна, вартість орендованих сім’єю Павловських 14,054 га становить 142,5 млн. грн. Тобто, щорічна сума орендної плати за умови проведення чесного та прозорого аукціону могла б становити близько 7 243 412,44 грн. на рік. Але землю «Хлібозахисту» передали шляхом підкилимного «рішалова», і фірма за договором оренди, який діяв з 2006 р. по 2020 р., платила Лука-Мелешківській сільраді 333 грн. за місяць, а після продовження договору ще на 14 років, – платить трохи більше тисячі на місяць. До того ж, побудований протягом 2020-2022 рр. басейновий комплекс «Letto» «вибився» з орендованої ділянки і простягнувся на ділянку, яка перебуває в межах охоронюваної зони прибережно-захисної смуги, де будь-яке будівництво взагалі заборонено.

До речі, вперто не помічаючи захоплення прибережно-захисної смуги, продовження оренди землі приватним підприємством «Хлібозахист» до 2034 р. за символічну плату забезпечував особисто голова Лука-Мелешківської сільради Богдан Августович, найбільш наближений до верхівки партії «Українська стратегія Гройсмана» висуванець цієї політсили. Якщо зірки запалюють, значить це комусь потрібно. А якщо «стратеги» Гройсмана опікуються примножуванням статків «ревізора влади» Павловського за рахунок недоотримання мільйонів бюджетом Лука-Мелешківської сільради?!

Оборудки «Хлібозахисту» стали не тільки предметом фундаментального розслідування журналістів з громадськоїа організації «Автомайдан «Вінниччина», але й приводом для відкриття кримінального провадження за ч. 1 ст. 197-1 КК України (самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво).

Під процесуальним керівництвом Вінницької окружної прокуратуру поліція розпочала слідчі дії і змусила Віталія Павловського голосно нагадати, що він не якийсь там бізнесмен-мільйонер під прикриттям, а непідкупний журналіст, за яким поліція «з осені 2023 р.» негласно стежить.

Комедію з негласним стеженням, орієнтовану на осіб із затримкою розумового розвитку, «журналіст» Павловський влаштовує не вперше.

Власне, нічого нового під Луною. Агент російського ГРУ «Буратіно», він же Олександр Дубінський, теж тепер закидає поліції про побиття його у СІЗО…

Від «Ліги Справедливості України». Ми наводимо факти, але тільки читачам і правоохоронцям робити висновки, хто дійсно бореться з корупцією, а хто заробляє криваві мільйони, прикриваючись журналістським посвідченням.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *