ЧОМУ ПРОКУРОР ВІННИЧЧИНИ ХИМЧЕНКО ВОЛІЄ ЖИТИ У КОМФОРТНІЙ «ІНФОРМАЦІЙНІЙ БУЛЬБАШЦІ»

Прокуратура Вінниця Вінничина

11 липня 2024 р. керівник Вінницької обласної прокуратури Олексій Химченко провів прес-конференцію за підсумками роботи очолюваної їм структури у першому півріччі 2024 р. Це вже була третя зустріч Химченка з місцевими медіа після його призначення на Вінниччину. І втрете захід пройшов для обмеженого кола учасників, які на нього потрапили не завдяки завчасному анонсу, а по вибірковим запрошенням. В основному, це були постпреди «зручних» меді-ресурсів, чия взаємодія з прокуратурою вичерпується передруком релізів відомчої прес-служби. Втім, бажання прокурора Химченка жити у комфортній «інформаційній бульбашці» цим не обмежилося, – послухати його звіт були запрошені і псевдо-журналісти, які одночасно є фігурантами кримінальних справ. Що і логічно з точки зору імітації відкритості, – такі «правдоруби» гарантовано нічого «зайвого» не спитають.

Представників інформаційного-ресурсу «Ми Вінничани» у Вінницьку обласну прокуратуру вже традиційно на заходи для журналістів не запрошують. Більш того, не тільки не запрошують, а й категорично не пускають.

Юрій Попадюк, співзасновник громадської організації «Ліга справедливості України», яка заснувала ресурс «Ми Вінничани», 11 липня 2024 р. прийшов на прес-конференцію Олексія Химченко. Але прокурорська охорона продемонструвала йому папірець із дванадцяти прізвищ, «допущених до сановного тіла», мовляв, «вас тут не стояло».

І це було показово, враховуючи незадоволення публікаціями «Ми Вінничани», які лунали на минулій прес-конференції прокурора області. Виходить, Олексій Химченко боїться відкритого публічного діалогу з медіа, які мають власну аргументовану думку щодо резонансних кримінальних справ, віддаючи перевагу монологам перед аудиторією, яка його ніколи не критикує?

Список тих, кого можна пускати, – особисто завізував прокурор області. Зрозуміло, «зручні» прізвища йому підібрала беззмінна прокурорська прес-секретарка Ірина Вихованець, яка впевнена, що прокурор повинен звітувати перш за все перед псевдо-журналістом Віталієм Павловським, котрий є фігурантом карної справи щодо самовільного зайняття його фірмою земельної ділянки на території Лука-Мелешківської громади та самовільного будівництва на цій землі басейнового комплексу.

Активіст сімейної «антикорупційної» громадської організації «Ревізія влади» Віталій Павловський ретельно знімає звіт прокурора Вінниччини Олексія Химченка. Єдина проблема у Павловського – як переслати відео своєму куратору і приятелю Олександру Дубінському, у якого обмежений інтернет, бо він, як агент з позивним «Буратіно» знаходиться під арештом у Лук’янівському СІЗО по обвинуваченню у причетності до злочинної організації, контрольованої і фінансованої головним управління генштабу збройних сил росії.

Втім, чи хвіст крутить собакою у прокуратурі, чи собака хвостом, – навіть не цікаво. Мова про свідомий вибір прокурора.

Рвати волосся попід пахвами і тикати носом Олексія Химченка у ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» та відповідні накази Генерального прокурора щодо відкритої та прозорої діяльності органів прокуратури «Ми Вінничани» не збираються. Прокурор – не маленький хлопчик, при бажанні сам може ознайомитися з матчастиною.

Але «Ми Вінничани», навіть попри прокурорське небажання, знайдуть способи, як отримати відповіді на питання, які хвилюють наших читачів. Питання тільки часу.

А на прес-конференції 11 липня 2024 р. «Ми Вінничани», наприклад, хотіли запитати Олексія Химченка про особливості повернення у державну і комунальну власність сотень гектарів роздеребаненої у минулі роки землі. Після призначення Химченка прокурором Вінниччини повернення землі державі і громадам активізувалось. Це факт. Але основні зусилля органів прокуратури у цьому напрямку зосереджені у цивільному і господарському судочинстві. А де карні справи щодо махінаторів та дерибанщиків, які продовжують займати відповідальні посади у органах державної влади і органах місцевого самоврядування?

Або питання про енергетику. Чого відбуваються щоденні відключення світла і хто у цьому винен, – відомо усім. Також з минулорічних пишномовних релізів правоохоронців усім відомо про масштабні розкрадання під час війни електрики на Вінниччині. Повідомлялось про цілу низку відкритих карних справ. У тому числі і щодо змови керівництва АТ «Вінницяобленерго» з власниками найбільших торгових центрів Вінниці, коли електролічильники підключались таким чином, щоб облік електроенергії здійснювався через одну фазу, а дві інші фази подавали електрику поза обліком. До речі, задіяним у афері значився і торгово-розважальний центр «Магігранд», який належить сім’ї «сірого кардинала» Вінниччини Володимира Гройсмана. І що тепер з цими карними справами?

Інші питання, які «Ми Вінничани» хотіли поставити перед Олексієм Химченком, – аналогічні. Але чути їх у прокуратурі не захотіли…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *