ВІННИЦЬКИЙ ДЕПУТАТ-РЕКЕТИР ТА «ТІТУШКИ МОРГУНОВА» ПРОВЕЛИ У СІЗО РІВНО 10 ДНІВ

Аналітика Боротьба з корупцією Вінниця Вінничина Кримінал

Як і очікувалось, виходячи з вітчизняних реалій, банду вінницьких рекетирів після гучного затримання та арешту через короткий проміжок часу тихо випустили із СІЗО.

«У результаті комплексних заходів у Вінниці нейтралізовано кримінальне угруповання, яке тероризувало жителів міста та намагалось «підім’яти» під себе аграрний бізнес в регіоні. Серед затриманих – депутат Вінницької районної ради, який обирався від забороненої партії «ОПЗЖ», та двоє його спільників – працівників «Муніципальної варти» міськради», – урочисто рапортували правоохоронці на початку листопада 2023 р.

Бадьорі релізи СБУ, Національної поліції та прокуратури не передруковували хіба що зовсім бездіяльні ЗМІ.

Як повідомляли «Ми Вінничани», депутату Вінницької райради від «ОПЗЖ» Руслану Траплі, співробітникам комунального підприємства «Муніципальна варта» Вінницької міськради Сергію Громовому та Максиму Мельнику, а також молодшому брату останнього – Вадиму Мельнику 3 листопада 2023 р. було повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 189 КК України (вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з погрозою вбивства, заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, пошкодження чи знищення майна). Трьох із них (Траплю та братів Мельників) одразу доправили до СІЗО, за рішенням Вінницького міськсуду кожному з трійці було обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без визначення розміру застави протягом 60 діб, тобто до 1 січня 2024 р.

За словами правоохоронців, при обшуках у помешканні затриманого депутата Траплі було вилучено вогнепальну зброю та боєприпаси, а у його спільників – готівку та чорнові записи «боржників».

Депутат Трапля за підтримки «тітушок Моргунова» (така неофіційна назва серед людей закріпилась за «Муніципальною вартою») у Немирові Вінницького району протягом вересня-жовтня 2023 р. «пресували» місцевого підприємця, вимагаючи з нього 8140 доларів США, з яких 134000 грн. складали нібито витрати на транспортування сої, а решта суми – втрачена (упущена) вигода. Спочатку підприємця змусили написати боргову розписку, а потім його поставили «на лічильник», збільшивши розмір боргу до 9000 доларів США, котрі «вибивали», погрожуючи вбивством, заподіянням тяжких тілесних ушкоджень та знищенням майна.

Арештовані гопники просиділи у СІЗО ДУ «Вінницька установа виконання покарань №1»  рівно 10 днів, і вже 13 листопада 2023 р. Вінницький апеляційний суд щодо Руслана Траплі, Вадима Мельника та Максима Мельника застосував більш м’який запобіжний захід – у виді цілодобового домашнього арешту.

Що таке «Муніципальна варта» і який зв’язок має Руслан Трапля з фігурантами не менш гучних кримінальних справ минулих років, «Ми Вінничани» також розповідали.

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *