Хмельниччина продовжує залишатись в епіцентрі корупційного скандалу. Затримання депутатки «Слуги народу» та керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяни Крупи разом із сином, начальником Пенсійного фонду області, відкрило справжню «скриньку Пандори». Виявилося, що до схеми з видачі фіктивних довідко про інвалідність за хабарі могли бути причетні десятки правоохоронців, зокрема прокурори.
У Тетяни та Олександра Крупи під час обшуків вилучили понад 10 мільйонів доларів США готівкою та нерухомість в Україні та за кордоном. Але головне питання – хто «кришував» їхню діяльність протягом багатьох років? А «кришували», скоріш за все, прокурори.
Майже всі прокурори Хмельниччинина чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником оформили 2-гу групу інвалідності, ймовірно, через корупційну схему Тетяни Крупи у МСЕК. Про це повідомив редактор видання «Цензор.Нет» Юрій Бутусов після проведення журналістського розслідування.
Юрій Бутусов переконаний, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну систему, адже «були співучасниками корупційних схем». А виявити зв’язки Крупи дозволило вивчення декларацій хмельницьких прокурорів.
Юрій Бутусов навів шокуючі факти корупції у правоохоронній системі Хмельниччини, оприлюднивши прізвища прокурорського «інвалідного батальйону».
За даними Бутусова, прокурори-інваліди отримали з бюджету вже понад 54 мільйони гривень пенсій. При цьому вони є досить заможними людьми – володіють землею, нерухомістю, автомобілями.
Бутусов вважає, що прокурори оформлювали інвалідність не заради грошей, а щоб забезпечити собі «броню» від звільнення та ротації. За законодавством, інвалідів складніше звільнити, і вони мають перевагу при працевлаштуванні.
Схема з фіктивною інвалідністю – це лише частина великої корупційної системи, яка оплела Хмельниччину. До неї причетні не лише працівники МСЕК та Пенсійного фонду, а й правоохоронці, чиновники та політики. Ця система не лише обкрадає бюджет, а й зриває мобілізацію, оскільки дозволяє ухилянтам уникати служби в армії.
Юрій Бутусов закликає до негайного розслідування та покарання всіх винних. Він вимагає перевірити всі рішення МСЕК щодо видачі довідко про інвалідність правоохоронцям, звільнити та позбавити пенсій тих, хто отримав їх незаконно, а також конфіскувати незаконно нажите майно.
Журналісти «Цензор.Нет» встановили список прокурорів з «інвалідністю» з Хмельницької області. Але зазначили, що перелік не є остаточним:
- Олійник Олексій Леонідович, прокурор Хмельницької області;
- Олійник Ірина Олександрівна, дружина прокурора області, прокурор прокуратури Хмельницької області до 2024-го року, ймовірно, зараз перевелась до обласного ТЦК Міноборони;
- Мартинюк Олександр Григорович, начальник відділу прокуратури;
- Нагребецький Сергій Станіславович, заступник начальника відділу прокуратури;
- Олійник Роман Володимирович, керівник Шепетівської окружної прокуратури;
- Галус Олег Петрович, начальник відділу прокуратури області;
- Луговий Олексій Петрович, начальник відділу прокуратури області;
- Лазаренко Володимир Володимирович, начальник відділу прокуратури області;
- Щербатюк Олександр Євгенович, начальник відділу прокуратури, за даними журналістів, зараз один з керівників у державній пенітенціарній службі;
- Нікітюк Петро Григорович, начальник відділу прокуратури області;
- Шпак Олег Олександрович, начальник відділу прокуратури області;
- Сідельников Руслан Вікторович, начальник відділу прокуратури області;
- Войтюк Михайло Павлович, начальник відділу прокуратури області;
- Козлюк Олег Петрович, начальник відділу прокуратури області;
- Коханський Володимир Володимирович, начальник відділу прокуратури області;
- Максимчук Микола Васильович, начальник відділу прокуратури області;
- Барахтенко Ігор Михайлович, начальник відділу прокуратури області;
- Львовський Олег Миколайович, начальник відділу прокуратури області;
- Веселовська Ольга Петрівна, прокурор прокуратури області;
- Сарело Володимир Петрович, прокурор прокуратури області;
- Лісова Оксана Омелянівна, прокурор прокуратури області;
- Романюк Роман Леонідович, прокурор прокуратури області;
- Балюк Віталій Олександрович, прокурор прокуратури області;
- Лунь Юлія Анатоліївна, прокурор прокуратури області;
- Пронозюк Віталій Ігорович, прокурор прокуратури області;
- Галишук Олександр Володимирович, прокурор прокуратури області;
- Яремчук Ольга Олексіївна, прокурор обласної прокуратури;
- Базан Олександр Вікторович, керівник окружної прокуратури;
- Олійник Роман Володимирович, керівник окружної прокуратури;
- Стецюк Сергій Іванович, керівник Волочиської окружної прокуратури;
- Комар Іван Васильович, керівник окружної прокуратури міста Хмельницького;
- Терлецький Олександр Цезарович, заступник керівника окружної прокуратури;
- Бандура Борис Борисович;
- Зубик Юрій Михайлович;
- Арсенюк Віктор Миколайович;
- Лисюк Іван Вікторович;
- Заремба Олександр Іванович;
- Поліщук Михайло Анатолійович;
- Благовісний Андрій Станіславович;
- Вітюк Євген Олександрович;
- Боднарук Тетяна Євгенівна;
- Скринник Максим Вадимович;
- Лютак Богдан Васильович;
- Кушнір Дмитро Володимирович;
- Гучинська Ірина Миколаївна;
- Туз Юрій Антонович;
- Васильєва Любов Володимирівна;
- Прокопчук Віталій Миколайович, прокурор окружної прокуратури;
- Пітель Марина Василівна;
- Сухоребрий Сергій Анатолійович, прокурор Летичівської окружної прокуратури;
- Наконечний Сергій Олександрович, керівник Хмельницької окружної прокуратури.
З усього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів згідно з декларацією, пенсію у Крупи не оформив тільки один прокурор – Олександр Гончар, керівник Кам’янець-Подільської окружної прокуратури, і його дружина.
Подружжя обласного прокурора Олійника отримало 2,5 млн. грн. з грошей пенсіонерів. Першим пенсію у 2017 році у віці 37 років оформив Олексій Олійник, тоді він отримав вперше 34 397 грн. А в 2023 році Олійник, прокурор області, отримав вже 251 260 грн. Аналогічну з чоловіком підвищену пенсію оформила дружина – прокурор Ірина Олександрівна Олійник.
Подальша хронологія:
16 жовтня 2024 року у прес-центрі Офісу генпрокурора повідомили проведення службового розслідування щодо отримання інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури.
«У зв’язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури Генеральний прокурор підписав наказ про проведення службового розслідування», – наголосили у Генпрокуратурі.
Зазначалося, що службове розслідування охоплюватиме перевірку не лише інформації, яка стосується вищезгаданої обласної прокуратури, а й інших органів прокуратури.
16 жовтня 2024 року керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник своєрідно відреагував на інформацію про те, що півсотні прокурорів «купили» інвалідність у скандальної очільниці МСЕК Хмельницької області Тетяни Крупи.
Олійник наголосив – не вся прокуратура складається з осіб з інвалідністю, в області працюють 225 прокурорів. А з інвалідністю – лише 48. Про себе Олійник зазначив, що має проблеми зі здоров’ям.
«У 2005 році отримав травму на робочому місці вивчаючи матеріали кримінального провадження. Групу отримав у 2017 році ще задовго до призначення на посаду. Хвороба не перешкоджає виконанню службових обов’язків. Питання про наявність групи розглядалось під час атестації комісією за участі представників громадськості й міжнародних організацій» – пояснив прокурор.
17 жовтня 2024 року в Офісі Генпрокурора повідомили, що наказом Генерального прокурора Олексія Олійника звільнено з адміністративної посади керівника Хмельницької обласної прокуратури за власним бажанням.
«Проведення службового розслідування щодо факту отримання груп інвалідності прокурорами Хмельницької обласної прокуратури триває. Службове розслідування охоплює перевірку не лише інформації, яка стосується вищезгаданої обласної прокуратури, а й інших органів прокуратури», – зазначили в Офісі Генпрокурора.
Щодо Олексія Олійника, то його звільнили лише з займаної посади, а не з органів прокуратури. Тому через деякий час цей діяч може «спливти» на іншій прокурорській посаді у іншій області.
1 thought on “ХМЕЛЬНИЦЬКА МАФІЯ: СХЕМИ КРУПИ З МІЛЬЙОННИМИ ХАБАРЯМИ У МСЕК «КРИШУВАВ» БАТАЛЬЙОН ПРОКУРОРІВ-ІНВАЛІДІВ”