В Німеччині – династія Крупів, яка сколотила мільярди, виплавляючи сталь та виготовляючи зброю. І в Україні – Крупа. Прізвище очільниці Хмельницького обласного МСЕК, яка сколотила статки на війні, видаючи фальшиві довідки про інвалідність, та членів її сім’ї, які «купаються» у грошах, стало вірусним. І, здавалось би, до чого тут Вінницький міський суд…
Історія з Тетяною Крупою, керівницею Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи продовжує обростати скандальними подробицями. Особливо цинічно це виглядає на тлі війни, коли тисячі українців захищають свою землю від ворога, а дехто наживається на їхньому горі. І особливо «цікавою» виглядає роль Вінницького міського суду в цій історії.
Сімейний підряд: клан Крупи на вершині корупційної піраміди
Тетяна Крупа – не просто чиновниця. Вона – голова цілого клану, який міцно окупував високі посади у Хмельницькій області. Її чоловік, Володимир Крупа, довгі роки очолював Контрольно-ревізійне управління (пізніше – Держаудитслужбу) в області. Син, Олександр Крупа, був першим заступником голови Хмельницької районної держадміністрації, а на момент скандалу очолював обласне відділення Пенсійного фонду.
Здавалося б, ідеальна родина державних службовців, які віддано служать народу. Проте вражаючі знахідки під час обшуків у їхніх домах розвіяли цей міф.
Гори доларів, євро та коштовності: «скромні» заощадження чиновників
Під час обшуків у Тетяни Крупи та її сина правоохоронці виявили:
- Майже 6 мільйонів доларів готівкою.
- 300 тисяч євро.
- Понад 5 мільйонів гривень.
- Елітні прикраси та коштовності.
Окрім цього, в робочому кабінеті голови МСЕК знайшли 100 тисяч доларів, підроблені медичні документи та списки ухилянтів із фіктивними діагнозами. Схоже, пані Крупа не просто видавала довідки, а створила справжній «конвеєр» по «виробництву інвалідів».
З Хмельницького до Києва через Вінницю
Спочатку справа Крупи розслідувалась детективами територіального управління Державного бюро розслідувань у Хмельницькому (підрозділ поширює свою діяльність на Вінницьку, Житомирську, Рівненську, Хмельницьку, Чернівецьку області). Проте після гучного скандалу справу передали до Києва.
І Вінницький міський одразу ж суд відмовив Офісу Генпрокурора у арешті майна, нажитого непосильною працею родини Крупи. Ключова колізія розгорнулася саме навколо зміни підслідності. Скориставшись передачею справи з хмельницького ДБР до столичного, Вінницький суд відхрестився від необхідності щось вирішувати. Мовляв, тепер, після цього «юридичного переїзду», всі запитання — до Києва.
Як виявилось, справу Крупи «розслідують» ще з липня 2024 року. І саме Вінницький суд видавав дозволи на обшуки у квартирі Крупи. А тепер суд вирішив, що більше не має права розглядати клопотання щодо цієї справи. Тож виникає питання: Вінницький суд – рятівник корупціонерів чи просто сліпий слуга Феміди?
500 мільйонів за волю
В той же час, 7 жовтня, Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід Тетяні Крупі, яку підозрюють у незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України). Згідно ухвали суду, Тетяна Крупа має перебувати під вартою до 3 грудня 2024 року. Водночас, альтернативою може бути внесена за неї застава – 500 мільйонів 1528 гривень.
2 thoughts on “СПРАВА МІЛЬЙОНЕРШІ ІЗ МСЕК: ВІННИЦЬКИЙ СУД – РЯТІВНИК КОРУПЦІОНЕРІВ ЧИ СЛІПИЙ СЛУГА ФЕМІДИ?”