ПРАВА КЛІЄНТІВ БАНКУ: КОЛИ БАНК ПОВИНЕН ПОВЕРНУТИ З КАРТКИ ВКРАДЕНІ ШАХРАЯМИ ГРОШІ

Україна Суспільство

У рішенні Верховного Суду розглянута ситуація, в якій позивачка звернулася до суду з позовом до банку стосовно незаконного списання коштів з її рахунку. Верховний Суд зробив наступні висновки:

  1. Факт коректного вводу вихідних даних для ініціювання списання коштів з рахунку користувача сам по собі не може бути достовірним підтвердженням того, що користувач своїми діями чи бездіяльністю сприяв втраті, незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції.
  2. Відповідальність за безпеку банківського рахунку несе сам банк. Він повинен довести, що користувач своїми діями чи бездіяльністю сприяв втраті, незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дозволяє ініціювати платіжні операції.
  3. У випадку, якщо банк не може довести, що користувач своїми діями чи бездіяльністю сприяв втраті, незаконному використанню ПІН-коду або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції, то спори мають тлумачитися на користь споживача.
  4. За відсутності належних і допустимих доказів сумніви та припущення мають тлумачитися переважно на користь споживача, який в цивільних відносинах з банком зазвичай є “слабкою” стороною.
  5. В даному випадку, банк не представив належних і допустимих доказів для спростування доводів позивачки і не зумів довести, що вона своїми діями чи бездіяльністю сприяла доступу до свого рахунку. Тому суд першої інстанції обґрунтовано задовольнив позов позивачки.

Це рішення Верховного Суду підкреслює важливість безпеки банківських рахунків і визначає, що банк відповідає за захист коштів клієнтів, якщо не може довести, що клієнт був недбалим у збереженні своєї інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *