ХАБАРНА СПРАВА ТУЛЬЧИНСЬКОГО ОКРУЖНОГО  ПРОКУРОРА ХОМЕНКА

Вінничина Боротьба з корупцією Кримінал Прокуратура

7 травня 2024 р. Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурорів генеральної інспекції Офісу Генпрокурора України про продовження строку відсторонення від посади керівника Тульчинської окружної прокуратури Вінницької області Пилипа Хоменка до 7 липня 2024 р. Хоменко підозрюється у одержанні хабаря в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України).

Пилип Хоменко в органах прокуратури працює з листопада 2008 р., у березні 2021 р. був призначений на посаду керівника Тульчинської окружної прокуратури.

На початку лютого 2024 р. не було такого ЗМІ, яке б не цитувало повідомлення Державного бюро розслідувань про затримання керівника однієї з окружних прокуратур Вінницької обласної прокуратури та його спільника – заступника голови державної адміністрації, які вимагали та отримали хабар від директора одного з держпідприємств за нестворення перешкод при здійсненні господарської діяльності, повернення вилученого майна та закриття кримінального провадження.

«Ми Вінничани» тоді повідомляли, що мова йде про окружного прокурора з Тульчина Пилипа Хоменка та заступника голови Тульчинської районної військової адміністрації Михайла Мургу. Наразі стали відомі деталі цієх справи.

У серпні 2023 р. працівники Тульчинського райвідділу поліції під час патрулювання в районі села Шура-Копіївська Тульчинського району на узбіччі дороги, за залізничним переїздом виявили вантажівку «КАМАЗ» з причепом, автомобіль «УРАЛ» з краном-маніпулятором, які були завантажені лісопродукцією без відповідних дозвільних документів. Транспорт використовувався підприємством «Тульчинський райагроліс», яке є «дочкою» обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Віноблагроліс». Було відкрите кримінальне провадження щодо незаконної порубки або незаконного перевезення, зберігання та збуту лісу (ч. 1 ст. 246 КК України) і під час досудового розслідування на вантажівки з лісопродукцію наклали арешт. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснювала група прокурорів Тульчинської окружної прокуратури, яку призначив Пилип Хоменко.

За версією слідства, прокурор Хоменко, знаючи, що арештований вантажний транспорт фактично належить донці Івана Борща, директора «Тульчинського райагролісу», вирішив «збити» з тульчинського головного лісника 4 тис. доларів США «за сприяння у закритті кримінального провадження та повернення вилучених транспортних засобів». Залучив у подільники заступника голови Тульчинської районної військової адміністрації Михайла Мургу, який перебував у дружніх відносинах Борщем.

19 грудня 2023 р. на АЗС «ЕСКОН у Тульчині Борщ передав Мургі перші 2 тис. доларів США, після чого Мурга на власній автівці під`їхав до приміщення Тульчинської окружної прокуратури, де до салону його автомобіля одразу ж підсів Пилип Хоменко. 8 лютого 2024 р. на автомийці на виїзді з Тульчину біля магазину «Продукти» Борщ передав Мургі ще 2 тис. доларів США. Отримавши гроші, як і першого разу, Мурга поїхав до Тульчинського окружної прокуратури і до його автівки підсів Хоменко. З одержаних коштів Хоменко повернув Мургі 1 тис. доларів в якості винагороди за сприяння. Після розділення грошей прокурор і чиновник районної військової адміністрації були затримані детективами ДБР.

Ухвалами слідчого судді Печерського райсуду Києва 9 лютого 2024 р. Пилипу Хоменко та Михайлу Мургі було обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою строком до 7 квітня 2024 р. з можливістю внесення застави у сумі 378 500 грн. Застава за обох була внесена вже 12 лютого і з тих пір обом встановлена певна кількість додаткових обов’язків, які підозрювані мають невпинно виконувати, на час слідства і Хоменко, і Мурга відсторонені від посад.

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *