Bild: ПУТІНУ ПРОПОНУВАЛИ ВДАРИТИ ПО УКРАЇНІ НАЧИНЕНОЮ ТРОТИЛОМ КОСМІЧНОЮ РАКЕТОЮ

Війна Україна Шизофренія

На початку січня 2023 р. колишній глава «Роскосмосу» Дмитро Рогозін пропонував президенту рф путіну вдарити по великому місту України космічною ракетою «Союз», начиненою вибухівкою. Про це повідомляє німецький таблоїд Bild.

У розпорядження Bild потрапили аудіозаписи розмов, у яких, як стверджується, Рогозін обговорює деталі організації удару із гендиректором ракетно-космічного центру «Прогрес» Дмитром Барановим.

На записі Рогозін і Баранов обговорюють можливість того, щоб ракета у напрямку України «прилетіла з півночі, а не зі сходу», тобто з російського космодрому Плесецьк в Архангельській області замість космодрому Східний на кордоні з Китаєм. Таким чином, на борту можна буде перевозити більше вибухових речовин.

«Зі сходу це буде 7,5 тон, з півночі – 10 тон. Ну, ви можете відняти тонну для безпеки, тож це 6,5 і 9 тон», — пояснює Баранов.

Баранов стверджував, що 50-метрова ракета-носій може прямувати «у будь-якому напрямку, який ми хочемо», проте є проблема: через надзвуковий вхід в атмосферу існуючі важкі фугасні авіабомби або керовані боєголовки будуть перегріватися при швидкості 6 км на секунду.

«Це надзвуковий вхід в атмосферу, і існуючі важкі «фаби» [важкі авіаційні бомби FAB-500] не працюють, вони починають перегріватися, у них руйнується ТНТ [тринітротолуол, вид вибухівки], і відповідно потужність падає критично. А те, що кероване, воно теж надзвук, воно теж не призначене для цього, і він не має захисту від перегріву», — казав Баранов. Після цього Рогозін пообіцяв порадитися з головним конструктором Московського інституту теплотехніки Юрієм Соломоновим.

Ще один ризик, який обговорювали Рогозін і Баранов — те, що частини ракети можуть впасти на територію Росії. Їх також непокоїло, що похибка при ударі може становити від 50 до 100 км. Рогозін просив Баранова прорахувати ці деталі та запитував, скільки часу займе підготовка операції. «Півроку – це стеля», – відповів директор «Прогресу».

Екс-глава «Роскосмосу» називав кремлівського фюрера путіна «нашим великим і жахливим» і казав, що передасть йому план через голову адміністрації президента Антона Вайна. Пізніше в телефонній розмові він розповів Баранову, що Вайно дуже зацікавився і попросив надати відповідну документацію, щоб передати путіну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *