ВЛАДА ГАЙСИНА З ПОЧАТКУ ПОВНОМАСШТАБНОГО ВТОРГНЕННЯ ЗНАХОДИЛАСЬ ПІД КОНТРОЛЕМ ФСБ? ХТО ЗЛИВАВ ІНФОРМАЦІЮ

Війна Вінничина Зрадники Прокуратура СБУ

Офіс генпрокурора опублікував підозри у державній зраді двом підприємцям з Криму Максиму Синьову і Армену Мангасаряну, які контролюють низку фірм, що працюють у сфері телекомунікацій. Зокрема, мова йде про ТОВ «Вінтелеком», яке надає послуги доступу до мережі Інтернет фізичним та юридичним особам у населених пунктах окупованого росіянами Генічеського району Херсонської області і паралельно Гайсинського району Вінницької області.

За інформацією слідчих в особливо важливих справах з УСБУ у Вінницькій області, діяльність ТОВ «Вінтелеком» після повномасштабного військового вторгнення російської окупаційної армії в Україну залишалась під контролем Синьова і Мангасаряна, внаслідок чого вони мали повний доступ до відомостей про клієнтів ТОВ «Вінтелеком», як на підконтрольній державній владі Україні території, так і на тимчасово окупованих рф територіях, у тому числі до інформації про користування ними телекомунікаційними послугами.

В той же час, відомо, що клієнтами ТОВ «Вінтелеком» аж до серпня 2023 р., зокрема, залишалися Гайсинська районна державна адміністрація, Гайсинська міськрада, фінансове управління Гайсинської міськради, відділи освіти та культури, молоді і спорту Гайсинської міськради, комуналуаьні підприємства Гайсинської міськради і т. д.

Максим Синьов і Армен Мангасарян з 2009 р. по 2013 р. надавали послуги дротового доступу до інтернету на півострові Крим, зокрема, як співзасновники ТОВ «Крим Інфобуд», ТОВ «Крим онлайн» і ТОВ «Севтелеком».

Після анексії Криму росіянами, восени 2014 р. вони зареєстрували в Криму за російським законодавством підприємства операторів зв’язку «ООО «Севтелеком», «ООО «Инфострой» та «ООО «Крым онлайн».

Крім того, за версією СБУ, у вересні-грудні 2014 р. Синьов і Мангасарян організували встановлення системи апаратно-програмних комплексів «СОРЗ», яка здійснює моніторинг та збереження інформації щодо змісту спілкування абонентів та їх місцезнаходження, потім ці данні передаються у фсб рф і використовуються в тому числі для виявлення і переслідування жителів окупованих територій, які не підтримують окупацію.

Коли російські війська окупували частину Херсонської області, у травні-червні 2022 р., задля отримання актуальних паспортних даних українців на захопленій території була заблокована робота українських операторів електронних комунікацій, яких замінили на російських операторів.

Окупаційні органи влади в Генічеську отримали послуги інтернету від саме від ТОВ «Вінтелеком», яке офіційно значилось «прописаним» у Києві, але фактично продовжувало перебувати під контролем Синьова та Мангасаряна.

На початку червня 2022 р. Мангасарян надав вказівки працівникам «ООО «Инфострой» перевести абонентів ТОВ «Вінтелеком» у Генічеському районі до зареєстрованого за російськими законами «ООО «Инфострой» без їх відома. Це дозволило фсб рф моніторити спілкування та місця перебування користувачів, щоб оперативно з’ясовувати, хто не підтримує російську владу.

Що собою представляє ТОВ «Вінтелеком» згідно з даними сервісу моніторингу реєстраційних даних українських компаній «Опендатабот»:

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *