ПРОДОВЖУЮТЬСЯ РОТАЦІЇ У ВІННИЦЬКІЙ ПОЛІЦІЇ

Аналітика Вінниця Вінничина

1 листопада 2023 р. очільник главку Нацполіції Вінницької області Юрій Пархоменко представив особовому складу керівників у двох підрозділах поліції.

Могилів-Подільський районний відділ поліції очолюватиме підполковник поліції Михайло Тарасюк. Донедавна цим підрозділом командував підполковник Василь Ободовський, котрий перевівся на Чернігівщину після того, як попередник нинішнього керівника поліції Вінниччини Іван Іщенко став начальником Нацполіції Чернігівської області.

Підполковник Михайло Тарасюк раніше займав посади, зокрема, начальника управління протидії наркозлочинності главку Нацполіції в Дніпропетровській області та т. в. о. начальника 5-го відділу УОР Департаменту карного розшуку Нацполіції.

Начальником відділу поліції № 3 Вінницького райуправління призначено підполковника поліції В’ячеслава Олійника, який раніше займав посаду, зокрема, начальника відділу Департаменту міграційної поліції. Як відомо, з початку повномасштабного вторгнення і до призначення на Вінниччину Департамент міграційної поліції очолював саме Юрій Пархоменко.

В той же час, до Вінниці повернувся Сергій Синявський і очолив Лівобережне відділення поліції (відділ поліції № 1 у Вінниці).

Коли у червні 2020 р. начальником главку Нацполіції у Житомирській області був призначений Юрій Олійник, який до цього працював начальником поліцейського управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області, – він за перший місяць роботи змінив керівників у 7 територіальних відділеннях поліції, у п’ять з яких призначив своїх колег з поліції Вінниччини. А на початку 2021 р. керівником новоствореного Житомирського райуправління поліції був призначений ще й Сергій Синявський, який до цього працював начальником Вінницького міського відділу поліції.

У Вінниці повернення Синявського було сприйняте неоднозначно. Одні міські активісти покладають на нього надії щодо належного виконання обов’язків особовим складом поліції.

Інші активісти вимагають негайного відсторонення від посади начальника Лівобережного відділення поліції.

До речі.

Сергій Синявський в числі інших поліціантів є потерпілим по справам вінницького Майдану-2014. 26 лютого 2014 р. головою Вінницької облради 6-го скликання був обраний радник голови Народного Руху України, багаторічний науковець Вінницького національного аграрного університету Сергій Свитко. Під час обрання за Свитка проголосувала переважна більшість депутатів. Обрання супроводжувалося велелюдним мітингом містян, що прийшли підтримати кандидата від Майдану під стіни Вінницької облради. 6 грудня 2014 р. депутати, більшість яких була від Партії регіонів, намагалися зняти Свитка з посади голови облради, але реваншу завадила масова акція вінничан. Активісти прорвали кордон міліції, яка оточила будівлю облради, й увірвалися до приміщення. При цьому постраждалі були як серед правоохоронців, так і серед протестувальників. Але кримінальні справи завели на активістів. Зокрема, відомого у Вінниці безкомпромісного та принципового патріота України, багаторічного представника Народного руху та активного учасника двох Майданів Михайла Сіранчука звинувачували в організації масових заворушень (ч. 1 ст. 294 КК) та насильстві щодо працівника правоохоронного органу (ч. 2 ст. 345 КК України). Ця справа, в якій Сергій Синявський теж значився потерпілим, була закрита лише 28 квітня 2023 р., і то лише в зв’язку з тим, що після тривалої хвороби в червні 2022 р. Михайло Сіранчук помер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *