У ВІННИЦЬКОЇ ПРОКУРОРКИ ТА ЇЇ ЧОЛОВІКА З ДБР ХОЧУТЬ КОНФІСКУВАТИ БУДИНОК, ДВІ КВАРТИРИ ТА МАШИНОМІСЦЕ

Боротьба з корупцією Аналітика Вінничина

27 жовтня 2023 р. у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) почнеться розгляд позову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про цивільну конфіскацію майна заступника начальника управління Державного бюро розслідувань (ДБР) Андрія Чапчая та його дружини Юлії Аполоніної, яка обіймає посаду прокурора відділу Вінницької області прокуратури.

За версією САП, заступник начальника 2-го відділу Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, а в подальшому посадовець ДБР Андрій Чапчай та його дружина-прокурор Юлія Аполоніна набули у власність садовий будинок на околиці Вінниці, дві квартири в Києві та машиномісце у житловому комплексі «Французький квартал 2» загальною вартістю 7,7 млн. грн. Водночас, на думку САП, у подружжя не було законних доходів аби придбати це майно. Згідно із зібраними доказами, різниця між вартістю активів та законними доходами становить 7,12 млн грн.

До ДБР Андрій Чапчай працював виконуючим обов’язки начальника Управління по боротьбі з організованою злочинністю Головного управління МВС України в місті Києві, начальником відділу Департаменту протидії злочинності у сфері економіки МВС, заступником начальника 2-го відділу Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Довідка.

Цивільна конфіскація в Україні запроваджена наприкінці 2019 р. разом із набранням чинності відповідного закону. На відміну від кримінальної процедури, механізм цивільної конфіскації допомагає вилучити у корупціонерів незаконні активи набагато легше та швидше.

Зазвичай справи про цивільну конфіскацію з’являються, якщо антикорупційним органам стає відомо про розбіжності рівня життя посадовця та його офіційними доходами. Невідповідність цих цифр стає предметом більш ретельного вивчення органами правопорядку.  Порівняно з конфіскацією, яка застосовується в рамках кримінального процесу (як вид додаткового покарання за вчинення злочину), цивільна конфіскація має полегшену процедуру доказування. Суд ухвалює рішення на користь тієї сторони, версія якої видається переконливішою та обґрунтованішою. А для розгляду справи та ухвалення рішення достатньо кількох місяців, а не років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *