ЗЕЛЕНСЬКИЙ, ЯКОГО МИ НЕ ЗНАЛИ: АВТОПАРК ТА НЕРУХОМІСТЬ НА МІЛЬЙОНИ ДОЛАРІВ

Оборудки СБУ

Родичі Зеленського за останні роки заволоділи транспортними засобами на загальну суму 440 тис. доларів США та будинками у елітній Конча-Заспі у передмісті Києва. Один з цих будинків на 328,2 кв. метри після розмови з журналістами виставили на продаж за майже за 1 млн. доларів США, хоча сам Зеленський стверджує, що під час повномасштабного вторгнення його тесть став власником будівлі, заплативши 240 тис. доларів США,

Зеленський зазначає, що він та члени його родини під час віний на законних підставах займаються перепродажем автомобілів і будинків.

Мова йде про керівника одного з управлінь Головного управління «Д» Департаменту захисту національної державності (ДЗНД) СБУ, полковника Олексія Зеленського.

ГУ «Д» ДЗНД СБУ повинно займаєтись протидією загрозам управлінню державою, захистом Конституційного ладу, суверенітету й територіальної цілісності України, боротьбою з тероризмом, російською агентурою, зрадниками та колаборантами, а ще й боротьбою з корупцією. Але служба нещодавно зганьбилась незаконним слідкуванням за журналістами з Bihus.Info, після чого Зеленському (президенту України) довелося звільнити керівника ДЗНД СБУ Романа Семенченка.

Тепер же у ДЗНД стверджують, що барижничати без відриву від служби, як це робить однофамілець президента, – це «діяльність виключно у рамках закону і з неї сплачуються усі податки».

Журналісти «Слідства.Інфо» з’ясували, що родичі керівника управління ГУ «Д» ДЗНД СБУ, полковника Олексія Зеленського за останні роки заволоділи транспортними засобами на загальну суму 440 тис. доларів США та будинками у Конча-Заспі. Зокрема відомо, що під час повномасштабного вторгнення тесть полковника Зеленського став власником будинку на 328,2 кв. метри.

Сам Зеленський розповів журналістам «Слідства.Інфо», що за будинок заплатили 240 тис. доларів США. Купили його у складчину, для того, щоб відремонтувати та продати. Натомість журналісти-розслідувачі виявили, що оголошення про продаж цього будинку з’явилося саме в день розмови посадовця з журналістами.

Крім того, з кешу Google видно, що того ж дня Зеленські виставили свій будинок на продаж за 39 млн. 460 тис. грн. 

За словами Зеленського, зараз він та його родина проживають в іншому будинку в Конча-Заспі. 

Також журналісти дізналися, що на початку цього року дружина посадовця стала власницею BMW X6 M 2023 р. в. У червні 2023 р. Зеленський придбав Mercedes-Benz s 500 (2020 р. в.), а його мати на початку 2023 р. придбала Lexus LX 600 (2022 р. в.).

Крім того, посадовець та його матір у 2024 р. купили два мотоцикли BMW, ринкова вартість яких близько 20 тис. доларів США.

Зеленський у коментарі «Слідству.Інфо» відповів, що він та його родичі займаються перепродажем автомобілів. Журналісти перевірили цю інформацію та справді знайшли близько 20 оголошень з продажу автівок з номера посадовця.

Як йдеться у розслідуванні, родичі Зеленського за останні роки загалом набули у власність 5 будинків у передмісті Києва, частину з них продали. Сергій Миткалик, голова правління ГО «Антикорупційний штаб», вбачає у зібраних фактах ознаки бізнес-діяльності посадовця, яка заборонена законом.

Після оприлюднення результатів розслідування «Слідства.Інфо», українські ЗМІ звернулись за коментарями до керівнитства СБУ. На що отримали майже однакові відповіді, мовляв, усе у рамках закону і усі доходи родини Зеленського задекларовані.

Зокрема, СБУ надіслала подібний коментар виданню «Українська правда» щодо майна Олексія Зеленського.

У СБУ наголосили, що автомобіль MERCEDES-BENZ S 500 L та мотоцикл BMW M1000 R, які знаходяться у власності Зеленського, були придбані ним за кошти від здачі в аренду у 2022 і 2023 рр. та подальшого продажу у 2023 р. його власного нерухомого майна.

Транспортні засоби членів його родини були придбані коштом багаторічної підприємницької та фінансово-господарської діяльності, яку вони здійснюють на постійній основі, продажу інших транспортних засобів та об’єктів нерухомості.

Щодо будинку в Козині, зазначили у СБУ, – його родичі Зеленського придбали, аби перепродати. В основному це профінансував близький родич Зеленського.

Також у СБУ повідомили, що матір полковника у 2021 р. придбала земельну ділянку, а не готовий будинок у Козині. Далі, протягом декількох років там проходило будівництво, яке здійснювалося коштом доходів, офіційно отриманих і задекларованих матір’ю посадовця СБУ.

Про всі ці дії Зеленський звітував у 2022 та 2023 рр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *