ЯК НАРДЕПИ ВІД ВІННИЧЧИНИ ГОЛОСУВАЛИ ЗА ВИЛУЧЕННЯ КОШТІВ З МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

Економіка Україна

8 листопада 2023 р. Верховна Рада схвалила у повторному другому читанні та в цілому законопроект №10037 про вилучення з місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) від зарплат військових та правоохоронців. Депутати віддали за нього 253 голоси.

Це означає, що з 1 жовтня по 31 грудня 2023 р. військовий ПДФО спрямовується до держбюджету в пропорції 50% на 50. Загалом на армію з місцевих бюджетів перерахують за поточний і наступний рік 214,7 млрд. грн.

Як відомо, 17 жовтня 2023 р. Верховна Рада провалила у другому читанні і в цілому законопроект №10037 щодо вилучення з місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) від зарплат військових та правоохоронців.

Раніше Асоціація міст України зверталась до президента Зеленського, Кабміну та Верховної Ради щодо необхідності збереження «військового» ПДФО у місцевих бюджетах. В Асоціації наголошували, що громади витрачають на допомогу ЗСУ та безпеку для мешканців набагато більше коштів, ніж отримують від «військового» ПДФО. Вилучення у громад цих коштів зруйнує систему оборони країни.

Водночас Кабмін вирішив вилучити військовий ПДФО з бюджету громад вже у жовтні. Одначе під час голосування у другому читанні та в цілому відповідний урядовий проект Закону «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України» був провалений.

Як за вилучення «військового» ПДФО з бюджетів місцевих громад голосували депутати Верховної Ради від Вінниччини:

Депутат Верховної Ради від Вінниччиниголосування за законопроект № 10037 у повторному другому читанні та в цілому
«Слуга Народу»
Юлія ОвчинниковаОбрана по спискуЗа
Ірина Борзова14 ОВОЗа
Максим Пашковський11 ОВОЗа
Анатолій Драбовський12 ОВОЗа
«Батьківщина»
Олег Мейдич18 ОВОВідсутній
«Голос»
Олександра УстіноваОбрана по спискуЗа
Самовисуваці
Петро Юрчишин13 ОВОНе голосував
Лариса Білозір15 ОВОЗа
Геннадій Вацак16 ОВОЗа
Микола Кучер17 ОВОЗа

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *