ЗМІ: ШМИГАЛЯ ГОТУЮТЬ НА «ВИХІД», АБИ «ПОВІСИТИ» НА НЬОГО УСІХ СОБАК

Політика

Слідом за медіа-ресурсами, які ганяються за гучними «сенсаціями», про неминучу відставку прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля заговорили провідні українські ЗМІ і так звані «лідери громадської думки».

Зазначається, що Володимир Зеленський вже «втомився» від Шмигаля і планує його звільнити. Зеленський вже повз вуха слухає Шмигаля на нарадах, і це стало помітно. Зеленський начебто постійно прагне якіхось креативних рішень та пропозицій, але Шмигаль у цю гру не може.

Як можливих кандидатів на заміну начебто розглядають першу віце-прем’єрку та міністерку економіки Юлію Свириденко, а також екс-главу Мінрегіону та колишнього голову правління «Нафтогазу» Олексія Чернишова.

У Свириденко начебто шансів більше і до кінця літа вона може стати новим головою уряду Мета зміни прем’єра полягає в тому, щоб перекласти на нинішнього прем’єра Дениса Шмигаля всю негативну думку суспільства щодо влади. Це стосується питань мобілізації, зростання тарифів, корупції та будівництва фортифікаційних споруд, на які з державного бюджету було виділено мільярди гривень. Зеленський хоче продемонструвати, що він бачить ці проблеми, вирішує їх та підвищує ефективність уряду.

Перш за все на Шмигаля «повісять» зрив програми з будівництва багаторівневого захисту навколо об’єктів енергетики, реалізація якої зірвана

Перший рівень захисту передбачає спорудження габіонів та біг-бегів для захисту 90 енергооб’єктів у 21 області від обломків дронів та ракет.

Другий рівень — це захист від дронів та «Шахедів». Мова йде про будівництво бетонних конструкцій навколо основної мережі «Укренерго» з березня 2023 р. Під захистом мають бути 22 підстанції та 63 автотрансформатори в 14 областях.

Третій рівень — захист від ракет. Мета — захистити 22 підстанції від прямого удару потужними ракетами в 14 областях.

При проектуванні використовуються вихідні дані від Генштабу, а також керівництво для інженерних військ та міжнародні нормативні документи, отримані від спеціалізованих фахівців під час навчання в Британії за нормами та стандартами Великобританії та США.

Представники компаній-підрядників вважають, що відповідальність за зупинку будівництва третього рівня захисту енергетичних об’єктів несе особисто голова Кабміну Денис Шмигаль. Стверджують, що він повністю зупинив всі платежі та наказав Бюро економічної безпеки та Державній аудиторській службі перевірити ціни та будівництво захисту енергетичних об’єктів після критики дій уряду в квітні нинішнього року. У цей час бізнес вперше публічно заговорив про великий борг перед підрядниками за роботи з відновлення критичної інфраструктури.

У той же час, зміна прем’єра не вплине на політичні розклади всередині владних структур. Все залишиться таким, як було. Зміна Шмигаля буде чисто технічною заміною за виключенням використання її очільником президентської канцелярії Андрієм Єрмаком для «зачистки» Кабміну від міністрів, які останнім часом, так само як і звільнений недавно віце-прем’єр Вадим Кубраков, намагаються вести власну гру, будуючи особисті відносини з західними структурами «поза головою» президента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *