Володимир Зеленський анонсував масштабні кадрові зміни в Кабінеті міністрів та Офісі президента. За його словами, «осінь буде надзвичайно важливою для України», тому потрібно посилити деякі напрямки у роботі уряду.
Вже відомо, що заяви про полишення посад подвли міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, міністр юстиції Денис Малюська та міністр захисту довкілля Руслан Стрелець. Також про свою відставку повідомила віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина та міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Звільняється з посади і голова Фонду державного майна Віталій Коваль. У Офісі Президента теж кадрові зміни – звільнено заступника керівника Офісу Ростислава Шурму.
Хто прийде на зміну «старій гвардії», на Печерських пагорбах до останнього карти не відкривають, зазначаючи лише, що вже «підготовлені кадрові рішення». Журналістам залишаються інсайди та гадання на кофейній гущі щодо майбутніх урядовців, але з елементами рефлексії, співставною з подіями, що нагрянули.
«Бля, хто ці всі люди, яких ти згадуєш?» – питає шеф-редактор сайту телеканалу «Еспресо TV» Сергій Руденко у політичного оглядача та парламентського кореспондента Мілана Лелича, який опублікував прізвища наступних міністрів.
Коли нових міністрів призначать, – подібні питання, мабуть, будуть цікавити не тільки Руденка. А поки що, за інформацією Лелича, розклад нібито такий:
- Замість Камишіна — Сергій Боєв (зам) або Сметанін з Укроборонпрому.
- Замість Дмитра Кулеби – Андрій Сибіга.
- Стефанішина на додачу до віце-прем’єрства отримує Мін’юст.
- На Мінкульт – Микола Точицький (зараз замголови ОП).
- На Мінекології – Світлана Гринчук з Міненерго.
- На Мінагрополітики – Віталій Коваль з Фонду держмайна.
- Матвій Бідний буде керувать Мінспортом уже без приставки «в.о.».
- Ірину Верещук звільняють, з кандидатом на заміну поки не визначились (її міністерство переформатують у «мін’єднання» чи «міндіаспори»).
- Невизначено з мінрегіоном/мінінфраструктури/мінвідновлення, хто туди йде і взагалі, буде одне міністерство чи два. Олексій Кулеба з ОП поки пріоритетний варіант на Мінрегіон.
- Денис Шмигаль на осяжну перспективу зберігає посаду прем’єр.

У відповідності із законами жанру, за яким, як мінімум, з 2020 р. здійснюється кадрова політика, звільнені високопосадовці найближчим часом мають опинитися за кордоном, а в Україні проти них – відкриті кримінальні справи. І найперше саме такий розвиток подій може очікувати звільненого Зеленським 3 вересня заступника керівника Офісу президента Ростислава Шурму. Колишній топ-менеджер олігарха Ріната Ахметова у президентській канцелярії відповідав за промисловість та енергетику.
На місце звільненого Шурми призначать написавшого заяву про відставку міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна. Принаймні, так стверджує депутат Верховної Ради від партії «Голос» та заступник голови парламентського фінансового комітету Ярослав Железняк. За даними Железняка, Шурма вже втік з України та ховається у Німеччині.
23 листопада 2021 р. Зеленський призначив Ростислава Шурму заступником керівника ОП. До цього він був гендиректором ахметівської «Запоріжсталі» та депутатом Донецької обласної ради від «Партії регіонів».
23 лютого 2024 р. НАЗК склало протокол про корупційні адміністративні правопорушення стосовно Шурми у зв’язку з порушенням ним вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Це сталося після розслідування журналістів Bihus.Info, в якому йшла мова про виплату понад 320 млн. грн. за електроенергію із сонячних електростанцій, які розташовані на тимчасово окупованій території Запорізької області. Деякі із цих компаній пов’язані із заступником керівника Офісу президента Ростиславом Шурмою, зокрема з його братом Олегом Шурмою та колишнім підлеглим.