ШІ-ГОЛОВКОМА СТВОРИЛИ КИТАЙЦІ: ПЕРШИЙ У СВІТІ

Технології

Китайські вчені з Національного університету оборони в Шицзячжуані розробили “віртуального командувача”, здатного керувати військами Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) у масштабних комп’ютерних симуляціях. Ця система на основі штучного інтелекту імітує досвідченого “людського командира”, приймаючи рішення та адаптуючись до ходу бою, пише SCMP. 

Такий ШІ-командир навчається на основі своїх перемог і поразок, вдосконалюючи стратегію та тактику. При цьому його особистісні характеристики можуть налаштовуватися згідно з потребами.

Науковці вважають, що ШІ-командир є центральним ядром прийняття рішень для всієї операції з повною відповідальністю та повноваженнями. Це представляє собою найвищу з відкритих заявлених ролей штучного інтелекту у військових дослідженнях. У американській армії штучний інтелект використовується як “віртуальний штаб командира”, що забезпечує підтримку прийняття рішень, на відміну від китайських розробок.

ШІ-командир програмується як досвідчений стратег з здоровим глуздом, урівноваженим та рішучим характером. Він може аналізувати обстановку без емоційних впливів та швидко розробляти тактичні та стратегічні плани, використовуючи досвід з аналогічних ситуацій у минулому.

За виданням, ШІ-командир дозволяє НВАК проводити значну кількість військових симуляцій без людського втручання. Він виявляє нові загрози, розробляє плани та приймає оптимальні рішення в умовах, коли битви не йдуть за планом або результати не відповідають очікуванням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *