«ВІННИЦЯОБЛВОДОКАНАЛ»: НАБУ і САП АНАНСОВАЛИ НОВЕ ШОУ ЗІ «СТРІЛОЧНИКОМ», ПІД ЧАС ЯКОГО НЕ ОДИН КІСТІОН НЕ ПОСТРАЖДАЄ

Аналітика Боротьба з корупцією Вінниця Вінничина Оборудки

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) синхронно зробили чергову гучну заяву про хід кримінальної справи щодо розкрадання 10,3 млн. грн. посадовцями підпорядкованого Вінницькій облраді комунального підприємства «Вінницяоблводоканал». На цей раз заявлено про направлення справи до суду. Раніше антикорупційні детективи і прокурори не менш голосно звітували про повідомлену підозру за ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата чужого майна, вчинена в особливо великому розмірі, за попередньою змовою групою осіб, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) двом фігурантам справи у жовтні 2023 р., про обрання їм запобіжних заходів та про завершення розслідування на початку грудня 2023 р. (а у суд справу передали тільки зараз – і це бінго!).

«Ми Вінничани» вже неодноразово висловлювали скепсис щодо «водоканальної справи», яка розслідувалась 5 років і звелась до пошуків «цапа-відбувайла» та «стрілочника». У той же час, організатори та бенефіціари масштабних  корупційних схем продовжують обіймати керівні посади і непогано себе почувають.

КП «Вінницяоблводоканал» фактично є сімейним підприємством Володимира Кістіона, який зараз займає посаду першого заступника голови Вінницької обласної ради і представляє партію «Українська стратегія Гройсмана». Кістіон сам колись очолював КП «Вінницяоблводоканал», потім пішов в зами до мера Вінниці Володимира Гройсмана. Коли останній став прем’єр-міністром, переїхав до Києва і Кістіон, зайнявши посаду віце-прем’єр-міністра. Свою ж «золоту жилу» під назвою КП «Вінницяоблводоканал» Кістіон передав в надійні руки – директором підприємства став його кум Олександр Чернятинський, а першим заступником керівника – рідний син Дмитро Кістіон. Коли ж на Чернятинського завели кримінал, його від посади відсторонили, а у директорське крісло пересів Кістіон-молодший.

Але кримінальна справа, з якою НАБУ та САП носяться, як з писаною торбою, не про системні та багаторічні оборудки по розкраданню коштів «Вінницяоблводоканалу», котрі здійснювались за благословення Гройсмана подільниками сімейки Кістіонів. Вона навіть не про найбільш зухвалий грабіж комунального підприємства, коли Олександр Чернятинський із Кістіоном-молодшим разом з директором комунального підприємства МКУП «Міськсвітло» Вадимом Кондрацьким (ще один кум Кістіона-старшого) створили низку фіктивних фірм, які вигравали тендери. Роботи по тендерам виконували комунальники, але гроші за виконання цих робіт отримували «ліві» фірми.

До речі, Чернятинський і Кістіон-молодший живуть поряд. Екс-директор водоканалу побудував приватний будинок по сусідству зі своїм колишнім заступником, зайнявшим його крісло, на вулиці Тракторній, на землі, яка належала тому ж водоканалу і мала б використовуватись для потреб підприємства.

Справа, яку НАБУ та САП намагаються видати за «кримінал віку», стосується лише одного епізоду багаторічної корупційної діяльності улюблених комунальників Гройсмана.

Як можна зрозуміти з матеріалів слідства, Гройсман і Кістіон-старший (на той час, відповідно, прем’єр-міністр та віце-прем’єр-міністр) через розпорядження Кабінету міністрів України № 423-р від 13. 06. 2018 р. виділили з державного бюджету 30 млн. грн. на реконструкцію очисних споруд у Вінниці на Сабарівскому шосе,4. А «розпиляли» ці гроші за класичною кістіонівською схемою. Керівництво КП «Вінницяоблводоканал» через тендер «підтягнуло» потрібного підрядника – ТОВ «Подільські будови». Цю фірму за адресою реєстрації у Ямполі по вулиці Свободи (колишня Леніна) 81/49 ніхто ніколи не бачив, ані офісу, ані таблички. Зате у засновниках цього ТОВ – земляк Володимира Кістіона з села Довжок, що на Ямпільщині Євген Балабух. До речі, Олександр Чернятинський – також з Ямпільщини. Коротше кажучи, фірма підходяща. І з нею водоканал підписує договір на ремонт каналізації. Далі «Подільські будови» через підконтрольну фірму-прокладку купують необхідне обладнання, завищивши ціну майже в 2,6 рази. Як наслідок, за ремонт каналізації комунальне підприємство сплатило на 10,3 млн. грн. більше, ніж реальна ринкова вартість таких послуг. Частину отриманих від КП «Вінницяоблводоканал» бюджетних коштів «Подільські будови» шляхом проведення безтоварних операцій та надання керівнику фірми Євгену Балабуху поворотної фінансової допомоги вивели в готівку для «відкату». Тобто для виплати грошової «подяки» посадовцям, які організували зухвалий дерибан. 34% «відкату» – це просто абетка від достопам’ятного «гірного госпідара» Миколи Азарова, який вже десять років волає з московії, що владу в Україні захопили фашисти з нацистами.

Судити за цю оборудку будуть лише екс-керівника КП «Вінницяоблводоканал» Олександра Чернятинського та начальнику відділу капбудівництва КП «Вінницяоблводоканал» Сергія Григорука. Першого ще якось можна записати до найближчого кістіонівського оточення, хоча, зрозуміло, що самостійно «пиляти» мільйони він ніколи б не наважився. Григорук же виглядає просто «стрілочником», який не навчився «включати голову», коли підписує фінансові документи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *