ВЕЛИКЕ ПЕРЕСУВАННЯ ЛІЖОК: В УРЯДІ ЗАЛИШИТЬСЯ ОБВИНУВАЧЕНА У КОРУПЦІЇ І З’ЯВЛЯТЬСЯ ДВОЄ ВІННИЧАН

Політика Вінничина Шизофренія

Анонсоване Офісом президента велике «перезавантаження» уряду усе більше нагадує невдалу реформу з анекдоту, коли у борделі щодня пересувають ліжка, а справи, як і раніше, не йдуть.

Як повідомив у соцмережах постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук, до Верховної Ради, за пропозицією депутатської фракції «Слуга народу», яка діє на правах коаліції, надійшло подання прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про призначення нових міністрів.

  • Нещодавню віце-прем’єр-міністерку з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину пропонується призначити віце-прем’єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та одночасно міністром юстиції.
  • Заступника керівника Офісу президента та колишнього голова Київської обласної державної адміністрації Олексія Кулебу пропонується призначити віце-прем’єр-міністром з відновлення України, міністром розвитку громад та територій.
  • Віталія Коваля, звільнення якого з посади голови Фонду державного майна України у «процесі», пропонується призначити міністром аграрної політики та продовольства.
  • Виконуючого обов’язки міністра молоді та спорту України з 9 листопада 2023 р. Матвія Бідного пропонується призначити повноцінним міністром молоді та спорту.
  • Заступницю міністра енергетики України з 5 вересня 2023 р. Світлану Гринчук, яка опікувалась у відомстві ратифікацією та імплементацією Паризької кліматичної угоди та забезпеченням виконання Україною міжнародних зобов’язань за Кіотським та Монреальським протоколами, пропонується призначити міністром захисту довкілля та природних ресурсів.
  • Заступницю міністра оборони України з питань соціального розвитку з 27 вересня 2023 р. Наталію Калмикову пропонується призначити міністеркою у справах ветеранів.
  • Гендиректора Акціонерного товариства «Українська оборонна промисловість» з 28 червня 2023 р. та колишнього гендиректора державного підприємства «Завод ім. Малишева» та Харківського бронетанкового заводу Германа Сметаніна пропонується призначити Міністром з питань стратегічних галузей промисловості.
  • Заступника керівника Офісу президента України та колишнього заступник міністра закордонних справ України Миколу Точицького пропонується призначити міністром культури та стратегічних комунікацій.
  • Водночас стало відомо, що віце-прем’єрка та міністерка з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук після відставки обійме посаду заступниці голови Офісу президента.

Раніше склад українського уряду був предметом домовленостей між членами правлячої коаліції у Верховній Раді. Після отримання президентською партією «Слуга народу» монобільшості у парламенті, міністри фактично призначаються у Офісі президента, після чого їх формально затверджує парламентська монобільшість. Правда, монобільшість «слуг» давно вмерла і на третьому році війни Україна отримає уряд «Слуг народу» та «ОПЗЖ», бо саме їхніми голосами під час війни здійснюються усі забаганки Банкової.

А Офіс президента – це криворізька юридична школа, в якій вважається нормальним призначати міністром юстиції людину, котра перебуває під судом за обвинуваченням в особливо тяжкому злочині – корупційному.

Йдеться про віце-прем’єр-міністерку з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгу Стефанішину. Вона є обвинуваченою по так званій «справі Лукаш», справу розглядає Вищий антикорупційний суд України. І саме цю людину просто під час розгляду справу збираються поставити міністеркою – ще раз вдуматися – юстиції. Бо більше нікого. Бо не втекла, бо чеченці, бо росіяни вб’ють.

Стефанішина, яка у 2019 р. невдало балотувалася до Верховної Ради від партії «Українська стратегія Гройсмана» (№ 25 у списку), а потім виявилася затребуваною у Офісі Зеленського, обвинувачується у діях, вчинених саме під час роботи в міністерстві юстиції під керівництвом одіозної міністерки Януковича Олени Лукаш. За версією обвинувачення, екс-міністерка Лукаш заволоділа 2,52 млн. грн., витративши бюджетні кошти на нікому не потрібні фіктивні порівняльно-правові дослідження щодо адаптації українського законодавства до європейського. На думку прокурора, вартість дослідження була завищена, а якість його проведення – погана. Крім Лукаш та Стефанішиної обвинуваченими по справі є: Андрій Бондар; Юрій Іващенко; адвокат Олексій Калмиков, який отримав 930 тис. грн. за роботу обсягом понад 500 сторінок; Вікторія Коваль; Богдан Криволапов; підприємець Ганна Сапельникова, яка отримала 680 тис. грн. за дослідження обсягом 149 сторінок; Таїсія Білоцька; Світлана Колишко; Олена Бірюкова і Сергій Мудрий.

До речі, останні фігурант – Сергій Мудрий – з Вінниччини. Народився у Крижополі, навчався у Гайворонській середній школі № 2. Заслужений лікар України, був директором санаторію «Південний Буг» у Хмільнику Вінницької області, очолював державні підприємства «Санаторний комплекс «Пуща-Озерна» (передмістя Києва) та «Санаторій «Лермонтовський» (Одеса). У часи Януковича та Лукаш обіймав посаду директора департаменту організаційного та ресурсного забезпечення міністерства юстиції України.

Справа про розтрату 2,5 млн. грн. у Мін’юсті за часів Януковича на перший погляд «дріб’язкова». Сума невелика, навіть за мірка ми 2013 року. Але цікаво інше. Фірма, якій замовили «експертизу» – ТОВ «Європейська правова група». З 2008 по 2019 рр. ця контора була зареєстрована у Києві за адресою: вул. Саксаганського, буд 13/42, кв. 18. За дивним збігом обставин ця квартира з давніх-давен належить людині на ім’я Галущенко Герман Валерійович (01. 05. 1973 р.н.) – тобто нинішньому міністру палива та енергетики, який користується не аби якою довірою у Офісі президента і якого мінять ніхто не збирається. У цій же квартирі розміщуються кілька підконтрольних Галущенку громадських формувань та фірми його дружини (колишньої) та тещі (теж колишньої).

У 2011-2013 рр. Галущенко працював у Мін’юсті на посадах помічника міністра (Олени Лукаш) та директора департаменту судової роботи. Збіг? Чи допомагав Галущенко Лукаш «освоювати» бюджетні кошти? А чому б і ні?

Є питання і по міністру молоді та спорту – Матвію Бідному, котрий у бутність директором департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України заборонив заходи з підготовки молоді до служби в ЗСУ та влаштував розкрадання коштів державного бюджету через фірму ТОВ «Атлетика ВІВА», що належала брату тодішнього першого заступника міністра Гоцула. Під час розслідування кримінального провадження № 42018000000000627 від 16. 03. 2018 р. у Бідного були проведені обшуки, у ході яких вилучені документи, які свідчили про масштаб розкрадань. Але від тюремної камери Бідного врятували «добрі люди».

Але в червні 2023 р. був арештований тесть Бідного – колишній народний депутат від Партії Регіонів Григорій Дашутін, який співпрацював з військово-промисловим комплексом росії. Наразі тестю Бідного оголошено про підозру в створенні злочинної організації та пособництві державі-агресору. У справі також проходить дружина Бідного.

В новому складі уряду ймовірно також з’являться вінничани. Як мінімум, їх буде двоє. Анонсована на очильницю міністерства у справах ветеранів Наталія Калмикова народилася у Вінниці та закінчила Вінницький національний медуніверситет і Вінницьку академію безперервної освіти за спеціальністю «Магістр публічного управління та адміністрування». А анонсований на міністра культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький народився в Уладівці та закінчив Уладівську середню школу (зараз це територія Калинівської міської громади Хмільницького району Вінницької області).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *