ПО УКАЗУ ЗЕЛЕНСЬКОГО  СУДДЯ З ШАРГОРОДУ БІЛЬШЕ НЕ БУДЕ ОТРИМУВАТИ ЗАРПЛАТУ ЗА «КРАСИВІ ОЧІ»

Суд Вінничина Зеленський

Президент Володимир Зеленський 4 грудня підписав ряд указів про призначення суддів. Зокрема, на посаду судді Вінницького міського суду Вінницької області призначено Горбатюка Валерія Володимировича, а на посаду судді Шаргородського районного суду Вінницької області призначено Войнаровського Ігоря Володимировича. Що відомо про нових суддів?

Горбатюк

Валерій Горбатюк у 1997 році закінчив Київський університет імені Тараса Шевченка, отримавши спеціальність у галузі правознавства. Працював, зокрема, на посаді начальника відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими органами прокуратури Вінницької області (листопад 2011 року – листопад 2012 року). Потім з листопада 2012 року по грудень 2012 року обіймав посаду виконуючого обов’язки заступника начальника управління та начальника відділу наглядової діяльності у сфері досудових розслідувань обласної прокуратури. З грудня 2012 року по червень 2013 року займав посаду начальника відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих прокуратури Вінницької області. З червня 2013 року по жовтень 2015 року працював старшим прокурором у сфері процесуального керівництва при підтримці державного обвинувачення прокуратури Вінницької області. З травня 2016 року був адвокатом, зокрема, надаючи державну безоплатну правову допомогу.

Дружина Валерій Горбатюка, Наталія Крапівницька, з червня 2013 року працює суддею Вінницького окружного адміністративного суду. У цьому ж суді робітником з комплексного обслуговування та ремонту будинків працював тесть Горбатюка Леонід Крапівницький. Пасинок дружини, Юрій Філіппов, з лютого 2022 року обіймає посаду секретаря судового засідання у Вінницькому окружному адміністративному суді.

Войнаровський

Ігор Войнаровський у 2006 році закінчив Одеську національну юридичну академію за спеціальністю «Правознавство». Указом президента України від 1 серпня 2016 року його призначено суддею Шаргородського районного суду Вінницької області строком на п’ять років. Останніми роками Войнаровський обіймав цю посаду, але з 1 серпня 2021 року, після завершення строку повноважень, судочинство не здійснював. Що не заважало йому отримувати коштом платників податків чималу зарплату. Так протягом 2024 року Войнаровський щомісяця отримував у середньому 83 тисячі гривень.

21 липня 2024 року Громадська рада доброчесності (ГРД) оприлюднила висновок щодо діяльності судді Войнаровського, в якому було висловлено низку зауважень. ГРД зазначила, що суддя систематично порушував строки розгляду справ про адміністративні правопорушення, зокрема за статтею 130 КУпАП (керування транспортним засобом у стані сп’яніння). У 21 випадку провадження було закрито через закінчення строків накладення стягнення. Також було зафіксовано 74 виправлення описок у судових рішеннях, які ГРД розцінила як ознаку неналежного ставлення до обов’язків. До цього додалися зауваження щодо декларацій судді, де були виявлені розбіжності у вартості майна, зокрема автомобілів, земельної ділянки та будинку.

Суддя пояснив зауваження об’єктивними причинами, такими як хвороби учасників процесу, власні відпустки чи тактика затягування розгляду справ сторонами. Виправлення описок Войнаровський назвав технічними помилками, а дані у деклараціях пояснив складністю оцінювання вартості майна.

Попри висновок ГРД, Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) після розгляду справи дійшла висновку, що суддя відповідає займаній посаді. Його було оцінено у 710 балів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *