У СКІЛЬКИ ОБХОДИТЬСЯ ВЕРХОВНА РАДА КОЖНОМУ УКРАЇНЦЮ

Україна

Один українець за рік витрачає на утримання Верховної Ради 72 гривні, включаючи зарплати депутатів, помічників, апарату, підвідомчих підприємств, забезпечення роботи і зміст всього майна парламенту. Це порахувало видання «Слово і Діло».

«Якщо депутати – слуги народу, отже, прості українці – їхні господарі. Чи, краще сказати, роботодавці: саме ми обрали їх до парламенту і з наших податків вони отримують зарплати, причому немаленькі. Однак чи так уже це багато в масштабі всієї країни?», – таким питанням зацікавилися у виданні «Слово і Діло» та вирішило порахувати, скільки коштує пересічному українцю, що офіційно працевлаштований і сплачує податки, утримання парламенту.

На подив журналістів, річна цифра виявилася вельми скромною – усього 72 гривні на всю Верховну Раду, включаючи зарплати депутатів, помічників, апарату, підвідомчих підприємств, забезпечення роботи й утримання всього майна парламенту.

Так, зарплатний фонд Верховної Ради України цьогоріч складає 548,4 млн. грн., із яких 416,4 млн. підуть власне на заробітні плати, 75,5 млн. на стимулюючі доплати та надбавки, 29,2 млн. – на матеріальну допомогу, 27,3 млн. – на премії, ще 2,2 млн. – на відрядження по Україні.

Окрім зарплати, пересічні громадяни виплачують народному обранцеві роботу помічників-консультантів, оренду житла, проїзд у межах країни, телефонний зв’язок, відрядження помічників, приміщення для прийому виборців у виборчих округах, канцтовари й оренду приміщень для зібрань.

Загальна площа адмінбудівель Верховної Ради – 75,133 тис. кв. метрів. На їх обслуговування й утримання держава у 2017 р. витратить 110,7 млн. грн., на оплату комунальних послуг піде орієнтовно 39,3 млн. грн. Для утримання авто на балансі Ради необхідно буде ще 50 млн. грн.

Сам по собі законотворча діяльність коштує бюджету немало. Один законопроект у середньому обходиться в 423,6 тис. грн. Детальніше про те, як і скільки державних грошей витрачає український парламент – в інфографіках «Слова і Діла».

~~~~~~~~    ~~~~~~~~

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *