У ХАРКОВІ ЗНАЙШЛИ ВИННОГО У РОЗКРАДАННІ НА ВІННИЧЧИНІ МІЛЬЙОНІВ УКРЗАЛІЗНИЦІ

Вінничина Кримінал

Прокурори Вінницької обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно директора одного з Харківських приватних підприємств, який привласнив понад 1 млн грн коштів АТ «Українська залізниця». Про це повідомляє прес-служба Вінницької обласної прокуратури.

Йому інкриміновано заволодіння коштами, шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великих розмірах, складання завідомо неправдивого офіційного документа та у здійсненні фінансових операцій, спрямованих на легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом (ч. ч. 3, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. ч. 1, 2 ст. 209 КК України).

Розслідуванням установлено, що керівник підприємства, реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на заволодіння коштами, уклав з державним підприємством договори про виконання робіт з модернізації автомотрис та машин для монтажу контактних мереж.

Але, підприємство всі роботи за договорами не виконало. Не зважаючи на це, директор, діючи умисно, у власних майнових інтересах, упродовж жовтня – грудня 2020 року, виготовив, підписав та надав для підписання й оплати завідомо неправдиві акти здачі-приймання робіт замовнику.

За висновком експертів вартість невиконаних робіт та складових, які не були замінені становить понад 1 млн 100 тис. грн. Саме такі збитки понесло підприємство. А зловмисник, отримані злочинним шляхом кошти легалізував.

За скоєння інкримінованих злочинів передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими слідчого управління ГУНП у Вінницькій області за оперативного супроводу управління СБУ у Вінницькій області.

Як вже повідомляли “Ми вінничани”, у цій кримінальній справі, яку розслідували УСБУ та УСР з 2021 р., мова йде про оборудки посадових осіб філії «Енергоремтранс» АТ «Українська залізниця» (Вінниця, вул. станція Вінниця, 10), які за попередньою змовою з харківським ТОВ «Локотехсервіс», засновником та керівником якого значився Юрій Тімченко, визнавали ТОВ «Локотехсервіс» переможцем багатомільйонних тендерних торгів із надання послуг з модернізації автомотрис та машин. Незважаючи на те, що ТОВ «Локотехсервіс» мало явні ознаки фіктивності (юридичну реєстрацію у житловій квартирі, відсутність кваліфікованих працівників, відсутність виробничого та транспортного обладнання, відсутність необхідних ліцензій, атестатів, сертифікатів та дозволів на виконання робіт з спеціалізованим рухомим складом), з фірмою укладались договори на виконання робіт, підписувались фіктивні акти здачі-приймання невиконаних робіт і ці начебто виконані роботи оплачувались. При цьому, формальний директор ТОВ «Локотехсервіс» фактичного відношення до діяльності фірми не мав, а займався таксуванням у Харкові.

_______________________________________________

Нагадаємо, що редакція «Ми Вінничани» запустила YouTube студію. Ми висвітлюємо актуальні теми та піднімаємо «гострі» питання. Кожен вінничанин може стати нашим гостем. Запрошуємо Вас переглядати відео за посиланням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *