ОДІОЗНА СУДДЯ ДОПОМАГАЄ «ЧИСТОЛАЙНУ» ВІДЖАТИ В «УПРАВДОМА» ВІННИЦЬКОГО  «ВУХАТОГО НЯНЯ»

Вінниця Економіка

В липні 2023 р. Вінницька міськрада не могла натішитися, що компанія «Крайтекс-Сервіс» офіційно запустила виробництво на потужностях колишнього заводу «Вінницяпобутхім», переданого в управління Агентством з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА). І тішитись було з чого, підприємство не функціонувало останні півтора роки, бо його власниками виступали росіяни. А тепер тут вже виготовляють пральні порошки, рідкі засоби для прання, миття та чищення, а також косметичні товари.

Але не довго музика грала… 11 вересня 2023 р. Київський окружний адміністративний суд у особі сумнозвісної судді Альони Кушнової скасував рішення АРМА про вибір управителями «Вінницяпобутхім» співвласників мереж Eva та Varus. Кушнова на якомусь своєму калькуляторі полічила та вирішила, що пропозиція конкурента, ТОВ «М Д М», економічно вигідніша, хоча вона майже вдвічі скромніша за об’ємами фінансування.

До повномасштабної війни «Вінницяпобутхім» – один із найбільших українських виробників прального порошку (ТМ «Вухатий нянь», «Сарма», «Лотос») – понад 15 років належав російській косметичній групі «Невська косметика» Віктора Кононова та Володимира Плесовських.

Влітку 2022 р. активи «Вінницяпобутхім» було заарештовано та передано до управління АРМА. Підприємство зупинило виробництво. Агентство оголосило конкурс на пошук управителя, якого обирають на рік із можливою пролонгацією. В конкурсі узяли участь 10 претендентів. У грудні 2022 р. було оголошено переможця: компанія «Крайтекс-Сервіс» бізнесменів з Дніпра Валерія Кіптика та з Кіпру Руслана Шостака. За право керувати заарештованим майном «Крайтекс-Сервіс» запропонував платити до держбюджету крім податків ще 3,75 млн. грн. щомісяця.

У червні 2023 р. «Вінницяпобутхім», вже під назвою «Крайтекс-Сервіс», знову запрацював. Директор «Крайтекс-Сервіс» Сергій Зайков розповідав про плани інвестувати у виробництво 400 млн. грн. та наміри скоротити частку імпорту побутової хімії на українському ринку.

Судовий позов, за яким було скасоване рішення АРМА, був поданий одним із основних конкурентів на конкурсі за вибір керуючого – компанією «М Д М», яка виробляє засоби для миття Dast, антисептики Manorm та миючі засоби «Чистолайн». Власниками ТОВ «М Д М» є Юрій Шинкарчук з Нововолинська (Волинська область) та вінничанка Наталія Кокошко. Вони запропонували на конкурсі АРМА щомісячні надходження до бюджету від управління майном у сумі 2 млн. грн. з гарантованою сумою надходжень за рахунок власних коштів 1,5 млн. грн.

І ось, суддя Кушнова без усіляких конкурсів вирішила, що ця пропозиція є більш економічно вигідною, ніж запропоновані власниками Eva та Varus надходження на рівні 3,75 млн. грн., але з гарантованим покриттям за свій рахунок на суму 250 000 грн., і скасувала рішення АРМА про визначення переможцем у конкурсі ТОВ «Крайтекс-Сервіс».

Що буде далі? Власне, нічого. Крім затяжних судових тяжб в апеляції та у Верховному Суді. Про наміри оскаржити рішення судді Кушнової одразу заявили і АРМА, і «Крайтекс-Сервіс». Рішення суду апеляційної інстанції можна очікувати не раніше грудня 2023 р., а рішення Верховного Суду – навесні наступного. Весь цей час «Крайтекс-Сервіс» так чи інакше залишатиметься управителем, а потім договір пролонгують.

Для ТОВ «М Д М» судові витрати разом з т. з. «представницькими розходами» можна вважати інвестуванням в рекламу, під час довготривалої судової епопеї назва фірми буде періодично з’являтись в стрічках новин.

Вчергове постраждає лише репутація України, як держави з корумпованими судами. Альона Кушнова – яскравий представник т. з. «вовчої бригади суддів», названої так завдяки одіозному голові Окружного адмінісуду Києва (ОАСК) Павлу Вовку, котрий знаходиться під персональними санкціями США, а в Україні НАБУ і Офіс генпрокурора його підозрюють у зловживанні впливом, створенні злочинної організації, метою якої було захоплення влади та ухвалення замовних рішень. В грудні 2022 р. президент Володимир Зеленський підписав ним же ініційований та прийнятий Верховною Радою закон про ліквідацію ОАСК. Але ані самого Вовка досі не можуть зняти з посади, ані розігнати його «бригаду». Альона Кушнова, окрім багатьох інших прийнятих нею скандальних рішень, від чого за версту тхнуло «заказухою», зокрема, визнала протиправним та скасувала висновок Громадської ради доброчесності про невідповідність судді Павла Вовка критеріям доброчесності та професійної етики, чим допомогла головному судейському «рішалі» впоратися з проходженням кваліфікаційного оцінювання і не бути звільненим з посади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *